
Régi vágyam volt, hogy ruhákat tervezzek, varrjak, és eladjam azokat, de eddig csak magamnak varrtam két alkalmi ruhát. Egy szép őszi napon jött velem egy online ruhatervező tanfolyam aminek a végén egy hat ruhából álló kollekciót kell kivitelezni. Nagyon megtetszett az elképzelés és a tanfolyam vezetője is nagyon meggyőző, szipmatikus volt, ám a képzés ára nagyon magas volt. Sokáig gondolkoztam, ismerősöket, szakembereket kérdeztem meg ezzel kapcsolatban és mindenki támogatóan állt az ötlethez. Engem sokáig visszatartott az ár, de az akkori körülmények és a régi vágyam mind arra terelt, hogy végül jelentkeztem a tanfolyamra. Csütörtökön fizettem ki az összeget és az azt követő napokban azon járt az agyam, hogy hogy fogom én azt az összeget belátható időn visszaszerezni. Nem hittem a szememnek, mikor a következő hétfőn az egyik tanítványom édesanyja írt, hogy lenne egy álláslehetőség, ahol növényeket kell gondozni (másodállásban). Ez alapból is hihetetlen volt számomra, hogy még egy hét sem telt el azóta, hogy átutaltam a pénzt a tanfolyamra, az pedig csak hab volt a tortán, hogy növényekkel kell foglalkozni. Tudni kell rólam, hogy nagyon szeretem a növényeket, nekem is nagyon sok féle van, csak az akkori életkörülményeim miatt nem lehettem közöttük, ami miatt sokszor volt hiányérzetem.. amíg el nem kezdtem járni az irodákba növényeket bérbeadó céghez dolgozni. Sokszor hallottam azt a mondást, hogy indulj el és majd megjelenik az út is. Azt hiszem, hogy ez is valami ilyesmi volt. Csoda

Lehet helyes ez az érzés? Szembe megyek minden létező mintámmal? Most ott tartok, hogy miközben teljes bizonyossággal érzem: A Férfi az én társam, és mélyen, tisztán szeretem – közben egy másik, ugyanilyen erős igazság is megszületett bennem. Nekem most élnem kell, meg kell élnem a vágyaimat. Meg kell tanulnom magasabb szinten kifejezni az igényeimet. Ő nem azért nincs jelen úgy, ahogy nekem néha jól esne, mert ne velem foglalkozna, hanem mert van egy dolga a világban, amibe bele kell állnia. Nem az a feladata, hogy engem építsen, hogy az én céljaimmal foglalkozzon, vagy hogy mellettem legyen minden koktélnál, minden élménynél. A saját miértjét kell megtalálnia. Azt, hogy mi hajtja, miért akar teremteni, miért akar valami nagyobbat létrehozni. Ez az ő útja – és ezt nem tudom helyette megcsinálni. Ha mellette vagyok félek, hogy ezt sosem csinálja meg és én nem fogom végig nézni a “béka esetét a langyos vízben ahogy szép lassan megfő” Én tudok igazodni, tudok irányt mutatni, tükröt tartani… de a döntés, a belső tűz az övé kell legyen. És pont ezért: ebben az időszakban nem lesz tere annak, hogy ő az én vágyaimra figyeljen. Nem lesz ott mellettem úgy, ahogy egy „klasszikus” kapcsolatban lenne. Viszont én attól még nő vagyok. És az utóbbi hetekben azt érzem, hogy egyfajta ősanya minőségben vagyok mellette – tartok, értek, jelen vagyok lelkileg… de közben a szexualitásban most nem tud a társam lenni. És bennem közben ott van az élet, a kíváncsiság, a vágy, a játékosság. És már nem keverem össze a szexualitást a szerelemmel. Mélyen, bizonyossággal tudom, hogy Vele van dolgom. De ettől még kíváncsi vagyok a világra, a tapasztalásra, önmagamra akit éppen mások által ismerhetek meg. Már nem félek attól, hogy ez „megcsalás” lenne. Ahogy attól sem, hogy ha ő ránéz más nőkre, vagy kapcsolódik velük valamilyen szinten, azzal engem árulna el. Mert ami köztünk van, az már nem ezen a síkon dől el. Van köztünk valami, ami túl van ezen. Olyan szinten fonódtunk össze, hogy a lényünk, a gondolataink, a céljaink már nem igazán értelmezhetők a másik nélkül. Pont ezért a valódi kérdés bennem most nem az, hogy „szabad-e” élnem az életemet. Hanem az, hogy elbírom-e azt a feszültséget, hogy közben teljesen élem a nőiségemet – a vágyaimat, a szabadságomat, az „amazon” részemet – miközben ő nincs ott ebben velem. Mert most nem az a választás, hogy ő vagy én. Hanem az, hogy nem mondok le magamról – még akkor sem, ha közben őt is szeretem.

Külső szemlélőként írom ezt, és talán pont ezért látom ennyire tisztán. Az ember kívülről sokszor jobban észreveszi azokat a működéseket, amelyekben a társadalom már teljesen benne él, és amelyeket idővel természetesnek kezd el nevezni. Egyre inkább azt látom, hogy a gyerek lett a cél, a központ, a teljes identitás. Mintha egy család minden működésének körülötte kellene forognia. És közben észre sem vesszük, hogy ezzel mekkora érzelmi és lelki terhet rakunk rájuk. Szerintem ebben a nőként nekünk van a legnagyobb felelősségünk. Nem csak abban, hogy mit adunk a gyereknek, hanem abban is, hogy milyen mintát élünk előtte nap mint nap. Szerintem az egészséges anyaság nem önfeladásból születik, hanem abból, amikor egy nő emberként is teljesebb, élőbb és önazonosabb életet él. A gyerek nem lehet egy család egyetlen központi tengelye, mert akkor olyan súlyt kap, amit valójában nem neki kellene hordoznia. Ezt az anyáknak nagyon fontos felismerniük. A „mindent a gyerekért” működés mögött sokszor nem tiszta szeretet van, hanem félelem, kontroll, bűntudat vagy önazonosság-vesztés. Attól még, hogy valaki mindent feláldoz a gyerekért, nem biztos, hogy egészséges mintát ad neki. Ezt úgy mondom, hogy a túlszeretés nálam is jelen volt. Megkaptam azt a szeretetet, amit sokan talán irigyelnének is. De közben volt egy nagyon fontos különbség: láttam az egységet. Tudtam, hogy része vagyok egy rendszernek, egy szervezetnek, egy családnak, ahol mindenkinek megvolt a maga helye és szerepe. Viszont voltak időszakok, amikor a rendszer körülöttem kezdett forogni. És ennek a következményeit a mai napig érzem és dolgozom magamban. Mert amikor egy gyerek túlzottan központi szerepet kap, azt nem tudja egészségesen hordozni. Nem is neki való. A túlszeretés szerintem az egyik legkevésbé kimondott probléma. Maga a szeretet nem árt, de amikor túlvédésbe, túlkompenzálásba vagy önfeladásba fordul át, akkor a gyerek nem az élethez kap erőt, hanem egy mesterségesen kipárnázott világhoz szokik hozzá. És emiatt később a való élet pofonjait sokkal nehezebben fogja viselni. A gyerek az egység része, nem a központ. Egy család akkor működik jól, ha minden szereplőnek megvan benne a helye és szerepe, nem pedig akkor, amikor minden energia egyetlen ember köré szerveződik. Ahogy az emberi testben sem egyetlen sejt fontosabb a teljes szervezetnél. És itt van az anyák valódi felelőssége. Nem az, hogy tökéletesek legyenek. Hanem az, hogy merjenek önazonosan élni. Hogy merjenek fejlődni, kapcsolódni, hibázni, újra felállni, szeretni és közben embernek maradni, nem csak szerepnek. Mert a gyerek nem azt tanulja meg igazán, amit mondunk neki, hanem azt, ahogyan élünk. Ha azt látja, hogy az anyja folyamatosan feladja önmagát, akkor ezt fogja természetesnek venni. Ha azt látja, hogy az anyja él, fejlődik, felelősséget vállal önmagáért és képes boldogan létezni, boldog társa egy férfinak akkor ebből sokkal egészségesebb felnőtt tud születni. A tökéletlenség önmagában nem trauma. Sokkal inkább az elfojtás, az önelvesztés, a hamis működés és az, amikor valaki egész életében csak szerepeket próbál túlélni.

Önismereti téma, avagy szélsőséges radikalizmus... Budapesten születtem, a 9. kerületben, a Bakáts téren, az Assisi Szent Ferenc templom mellett... Ez a tény máris sokat elárul az én életemről, a sorsomról, de ezt nem osztom most meg... Szóval, budapesti vagyok, bár talán több évet éltem vidéki településeken... De azért mégis budapesti vagyok. Amikor 2018-ban tanyára költöztem a jászságba, akkor én Géczy Gábor szellemiségét követtem. Az imént elkezdtem hallgatni az egyik előadását a YouTube-on... Nagyon-nagyon szeretem ezt az embert. Nagyon. Meg is könnyeztem, ahogy hallgattam, annyira közel áll hozzám. Talán még mindig nem dolgoztam fel, hogy olyan váratlanul elment... De a könnyeim most inkább annak az érzésnek szólnak, hogy én magam mennyire elkurvultam, elmocskolódtam. Mert 2023-tól már újra Budapesten élek, és ez az elmúlt két és fél év elég volt arra, hogy totálisan elveszítsem önmagam. Persze talán túl szigorú vagyok most magamhoz. De az biztos, hogy Gábornak igaza van. Nem tagadom, én egy radikális ember vagyok. Szélsőséges. Radikális. Fanatikus. Sokak számára elviselhetetlen. Vagy őrült. Talán nem helyes, ahogy működök. Talán vannak "megvilágosodott bölcsek", akik szerint majd kinövöm egyszer. De az igazság az, hogy én szeretem magamat radikálisan. A potméter szélére tolva. Középen nekem unalmas, és kiégek tőle, vagy idegbeteg leszek, és depressziós. Én őrültnek szeretek lenni. Szeretem a forrót, szeretem a hideget, de a langyosat kiköpöm - ahogy egy nagy Tanító mondta volt. Ez türelmetlenségben is megmutatkozik. Vagy AZONNAL mozdulok, vagy sose. Ez a temperamentumom "sajnos" rávetül a környezetemben élő emberekre is. Szeretem a végletes embereket, és a "középen" ballagók untatnak, idegesítenek, nem találok szót velük... Visszatérve az eredeti témához: Géczy Gábor. Ő is egy szélsőséges radikális ember volt. Talán ezért is szeretem annyira. És mert mélyen tudok kapcsolódni az ő szellemiségével, lelkiségével. De most azt érzem, elvesztettem önmagam. Így magamra nézek, és azzal szembesülök, hogy "Basszus, én nem ilyen ember volnék!". És ez eléggé megrázó tapasztalás. Ez így nem mehet tovább...

Sziasztok! Nőként a Férfi mellett élni a legnagyobb kihivásom 4 évvel ezelőtt az volt, hogy nem csak hogy halkuljak le, hanem a természetben élve akkori szerelmemmel, az volt, hogy a természettel szimbiózisban csendben legyek. Órási feladat volt ez számomra, egy évembe telt átálni a nyüzsgő városi attitűdömből, a gyors életből a gyógyító csendbe. A Férfimmel jelenlétben, a csendben meghallani Őt és a magam zaját, egy egi varázs. Hálás vagyok a volt Páromnak, hogy bevezetett engem a Jelenlét csodájába! Kinyilt bennem a Férfi megértése egy síkon, a kreativitás kapui és a leggyönyörűbb, Istennel való találkozás. Tovább nyíltam és nyíltam a Vele és Istennel együtt megélt égi szerelem és szeretkezés varázsába. Ez számomra a legnagyobb ajándék, mit kaptam a válásom óta. 🙏🌹 NŐvéreim, szívből ajánlom ezt a NŐi létformát!❤️🌹

Üdvözlök mindenkit! 😊 Elvált, kétgyermekes anyaként keresem a boldogságot és a harmóniát az életemben. Nem adtam fel azt a reményt, hogy egyszer megtalálom azt a társat, akivel őszinte szeretetben, békében és biztonságban öregedhetünk meg egymás mellett. Voltak időszakok, amikor elkeseredtem, és azt éreztem, talán ez már nem adatik meg nekem. Néha arra gondolok, lehet, hogy most még „csak” a gyermekeimre kellene koncentrálnom. De a szívem mélyén mindig ugyanarra jutok: hiányzik a másik felem. Hiszem, hogy egy szeretetteljes, harmonikus kapcsolatban tudnék igazán kiteljesedni. Sokáig a hozott családi minták miatt tudattalanul nem a hozzám illő embereket választottam. Ma már dolgozom önmagamon, a sémáim felismerésén és átalakításán, valamint azon, hogy egy egészségesebb, boldogabb életet teremtsek magamnak. Hiszem, hogy semmi sem véletlen, és talán az sem, hogy most ide sodort az élet. Jó lenne kapcsolódni olyan emberekhez – akár baráti, akár mélyebb szinten –, akik nyitottak az őszinte emberi kapcsolatokra. Az elmúlt években sok barátot elvesztettem, a családom is eltávolodott tőlem, ezért gyakran érzem magam magányosnak. Mégis szeretnék önmagam legjobb verziójává válni – elsősorban magamért és a gyermekeimért. Szeretnék egy boldog, kiegyensúlyozott, szeretettel teli anyuka lenni. Nyitott és befogadó embernek érzem magam, ezért szeretettel várom az életembe a jó dolgokat és a jó embereket. 😊
A mai tökéletesedj videó totál nekem szólt. Pàrkapcsolatban kaptam meg az igazi leckét. Tudtam hölgy lenni a kapcsolatban, de mindig vissza estem amazonba. “Bàntottam”. Sokszor. Ennek ellenére ő nem tűnt el. Jött. Az odacsapàsaimat màsnap reggel nem sérelmezte, azt èreztem, hogy állja, hogy teret ad a dühömnek. A jó isten kegyelmèből derült ki, hogy van màsik hölgy is. Részéről pedig az, hogy sok volt köztünk a veszekedés. Elmentem az akaratommal a falig, betört a fejem, s most az van, hogy nem àll szàndèkomban eltűnni. Most nem. Mert vonzódom hozzá. Lehetősèget kaptam arra, hogy valóban a szelíd természetem éljem. Szeressem őt valóban. Eddig csak azt hittem, hogy szeretem, de mint kiderült, folyamatos elváràsban voltam. Már màst szeretnék. Az isteni természetet szeretném benne meglátni. A terhet átadtam, most az a feladat, hogy tartsam a teret. Amikor èrzem, hogy jönne fel a sötét, nyakon csípni, s nem engedni neki. Magamat kell korlàtozni, vissza fogni sok esetben. kő kemèny. Liftezek szinte egèsz nap. Felmàszok a lètrán, fényben vagyok, aztàn vissza esek, majd újra. Kapcsolódom az Atyàhoz, akkor béke nyugalom van, tudom, hogy gondomat viseli, aztán meg jön a gondolkozàs, s húz lefele. Èlem, èrzèkelem, ahogy engem lát az atya, s nekem pedig mindenki màst, a férfit is így kell làtnom, hogy igazgyöngy. Így tudom emelni, ezzel a szeretettel. Meg kell előlegeznem azt, hogy ő Fèrfi. S ezt csak a szeretettel tudom megtenni. A nagyszerűségemet kell visszább venni, korlàtozni, no meg az arroganciàmat. Èletemben nem voltam ennyire nehéz korszakban. Születne az új, s kihívàs nem vissza futni a régihez. Az ad könnyebbsèget, hogy tudom, mi a következménye az akaràsnak. Ezt is, mint mindent, csak Istennel együtt lehet megtenni. Vàltakozik bennem a kifelé, befelé figyelés. A személyes tűnik el, ami az összes problémát okozta. Feszülök, tartom, nem engedem be a règit, aztàn àtbillenek a nyugalomba. Kilègzès belégzés….
Hármas kapcsolódàsokban az a tapasztalatom, hogy vêgülis nincs ott az a harmadik. Úgy értem amikor mi nők azt gondoljuk, hogy van konkurencia, az nem igaz. Mind a fejükben van csak. Kívül nincs senki. Ebben van a kihívàs, hogy nem oda nézni, hogy ott vele mi lehet a férfinek, mert akkor hiànyban vagyunk. Arra kell figyelni, hogy én meg a férfi kapcsolata. S ha azt èrezzük, hogy veszély van, akkor visszaszerezni nem tudjuk őt. Azt lehet tenni, hogy én, egy teljesen ms minőségben vagyok benne a kapcsolatban. Ezt lehet tenni. S ezt nem manipulálva, hogy akkor biztos engem fog vàlasztani. Nem Ezèrt csinàljuk. Magunk miatt csinàljuk. Egy jobb verziónkért. Aki szerethetőbb, s aki jobban tud szeretni. Arra jutottam, hogy jól kell lenni. Ha nem leszek jól, ha tovàbbra is sérelmezek dolgokat, akkor annak adok esélyt, hogy eltàvolodik. Èn lököm el magamtól. Jól kell lenni, nagy levegővel, s érezni mer most, egy közös jövő lehetőségének energiàját.
Ami előbb nehézség, utàna könnyű lesz. Vegyük ezt a hármas kapcsolódàst. Nincs ilyen. Èn vagyok, s a valósàg. Valósàgom. Amit bele làtok. Az összes többi, mint a màsik nő, meg hogy ott mi van velük, az a fejemben van. Az nincs. Nem kell kutogatni, nem kell megnyitni a màsik nő Facebook oldalát, mert 1, lehúz, 2, nem a valósàg. A valósàg az, hogy te milyen minősèg szeretnél a férfivel. Amikor a fèrfi veled van, az a jelen, abba tegyél bele mindent. Ha èrdekel. Alakítsd örömmel a valósàgod. Te vagy. Minden belőled indul. Színezd ki ! Amilyenre szeretnéd. Az ecset nálad van. Te vagy az ecset.
A hited, a hit ugràsa az, amikor vagy. Ès rajtad kívül nincs semmi. Ez a kapcsolat a mindensèggel, magaddal. Ahol màr nincs kettő.